Skip to main content

Wizualizacja dworca

By 22 września 20235 października, 2023Budynki wielomieszkaniowe, wizualizacje 3d
wizualizacja dworca rewitalizacja budynku 3d

rooven int logotyp

Wizualizacja dworca – rewitalizacja budynku w 3D

Oprócz wykonywania wizualizacji 3D nowych osiedli mieszkaniowych, tworzymy również wizualizacje rewitalizacji starych budynków i kamienic. Zobacz naszą ostatnią realizację wykonaną dla budynku starego dworca.

Rewitalizacja to proces przekształcania istniejącego, zaniedbanego lub opuszczonego budynku w celu przywrócenia mu życia i funkcjonalności. Celem rewitalizacji jest zazwyczaj poprawa warunków życia i pracy w danym obszarze oraz zachowanie dziedzictwa architektonicznego. Może ona przynieść wiele korzyści, zarówno dla społeczności lokalnej, jak i dla ogólnego rozwoju miasta lub regionu.

Wykonana przez nas wizualizacja dworca została wykonana dla Gminy, której zależało na przekształceniu starych budynków , w miejsca przyjazne dla jej mieszkańców. W tym celu wykonaliśmy wizualizacje zrewitalizowanego budynku dwóch dworców, z których jeden można obejrzeć w galerii poniżej.

Prace nad rewitalizacją budynku dworca rozpoczęliśmy od wykonania modelu 3D budynku. W przypadku starych budynków nierzadko jest to dość skomplikowane zadanie ze względu na brak obecnych rysunków architektonicznych. Zdarza się że wizualizacje przygotowujemy na odręcznych szkicach Inwestorów, którzy samodzielnie rozrysowują budynek wraz z najważniejszymi wymiarami. W tym przypadku jednak, Gmina, która jest Inwestorem, posiadała rysunki wykonawcze dzięki czemu komplet wizualizacji wraz z modelowaniem udało się wykonać zaledwie w 7 dni!

Wizualizacja dworca przedstawia budynek w odświeżonej, naturalnie czerwonej cegle. Odnowione zostały również okna i drzwi. Teren dookoła inwestycji został uporządkowany i zagospodarowany zgodnie z nową ideą.  Wejście do budynku jest przyjazne dla mieszkańców oraz dostępne dla każdego. Nowo przygotowany teren z pewnością przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców oraz będzie przyjemnym miejscem do spędzania czasu w gronie najbliższych.

Zobacz również rewitalizację kamienicy, której wizualizacje 3D wykonaliśmy dla prywatnego inwestora. 

Chcesz wykonać podobne wizualizacje?

Rooven

Fotorealistyczne wizualizacje 3D, animacje i spacery wirtualne.