Skip to main content

I miejsce w konkursie 3D Warsaw – Pawel Postek

By 30 marca 2023wizualizacje 3d
rooven nagroda w konkursie paweł postek 3d warsaw motiv

rooven int logotyp

I miejsce w konkursie “Cloud Living”

Wizualizacje 3D to nasza codzienna praca, ale również ogromna pasja. Uwielbiamy tworzyć nieszablonowe i wyjątkowe projekty również w czasie wolnym. Dlatego ogromnie cieszy nas sukces Pawła Postka, współzałożyciela marki Rooven, który otrzymał zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez 3D Warsaw.

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji „życia w chmurze” w formie graficznej z wykorzystaniem technik 3D , 2D lub animacji. Paweł Postek postanowił przygotować koncepcję trójwymiarową i przedstawić ją na fotorealistycznych wizualizacjach 3D. Zaproponował koncepcję „miasta w chmurach” jako potencjalne rozwiązanie niektórych globalnych problemów, przed którymi stoi ludzkość. Chociaż takie miasto to wciąż futurystyczny pomysł, przedstawił kilka potencjalnych zalet, które mogą rozwiązać niektóre z wyżej wymienionych problemów:
1. Zmniejszony wpływ na środowisko –  Miasto w chmurach nie wymagałoby dodatkowego terenu oraz nie wykorzystywałoby naturalnych zasobów ziemi. Może też generować własną energię odnawialną i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych poprzez unikanie stosowania paliw kopalnych.
2. Odporność na klęski żywiołowe- Dzięki położeniu nad ziemią miasto w chmurach może być zaprojektowane tak, aby było odporne na klęski żywiołowe, takie jak powodzie, huragany i trzęsienia ziemi.
3. Poprawa jakości powietrza- Miasto w chmurach znajdowałoby się powyżej poziomu zanieczyszczenia powietrza i mogłyby pomóc uniknąć narażenia na szkodliwe skutki zanieczyszczenia powietrza, które mają wpływ na zdrowie ludzi wielu miastach na Ziemi.
4. Zwiększone zaopatrzenie w wodę: miasto w chmurach mogłoby wykorzystywać wodę deszczową jako źródło wody, zmniejszając ryzyko jej niedoboru.
5. Innowacyjne technologie: Projektowanie i budowanie miasta w chmurach wymagałoby innowacyjności technologii i rozwiązań projektowych, które mogłyby dostarczyć cennej wiedzy stosowanej do sprostania innym globalnym wyzwaniom.

Konkurs organizowany był przez wydarzenie 3D Warsow organizowane cyklicznie w Warszawie. Partnerami konkursu byli m.in: NVIDIA Studio,  Evermotion, ProGrupa, Chaos oraz Motiv. Jury pracowało w międzynarodowym składzie: Vasilis Koutlis, Karim Moussa, Michał Horba, Neil Leach. Oficjalna strona konkurtu znajduje się tu: https://www.3dwarsaw.com/competition

Zobacz wizualizacje 3d , które stworzył Paweł Postek i które zapewniły mu pierwsze miejsce w konkursie

wizualizacja na zdjęciu z drona warszawa i okoliceDronwizualizacje 3d
3 czerwca 2023

Wizualizacja na zdjęciach

Wizualizacja na zdjęciach z drona W naszej ofercie oprócz fotorealistycznych wizualizacji 3D wykonanych całkowicie komputerowo, znajdziesz również realizacje produkcji mieszanych jakimi są np. wizualizacje na zdjęciach z drona. Zobacz poniższy…
zdjęcia z drona -warszawa i okolice wizualizacje 3d na zdjęciachbezzałogowe statki powietrzneDronDronyWarszawa z drona
28 maja 2023

Profesjonalne zdjęcia z drona – Warszawa

Fotografia i filmowanie Inspekcje i monitorowanie Dostawa Poszukiwanie i ratownictwo Badania i eksploracja Rozrywka i hobby Drony mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności i redukcji kosztów w branży budowlanej. Dzięki…
wizualizacje 3d
26 maja 2023

Zalety wizualizacji 3D dla Architektury

Wizualizacja architektury 3D Wizualizacja 3D w architekturze: Unikalne zalety przekładające się na doskonałe zaprezentowanie projektów W dzisiejszym świecie architektury wizualizacja 3D stała się nieodłącznym narzędziem dla projektantów i klientów. Pozwala…
Rooven

Fotorealistyczne wizualizacje 3D, animacje i spacery wirtualne.