Skip to main content

Czym są fotorealistyczne WIZUALIZACJE 3D ?

Co powinny zawierać dobre WIZUALIZACJE 3D?

 

Wizualizacja 3D to skomplikowany proces przekształcania danych w geometrycznym lub graficznym kształcie (np.: zdjęć, diagramów lub animacji), ale również tworzenie danych dane, jako obrazy, które mogą być pomocne w zrozumieniu znaczenia wprowadzonych wartości.

Wizualizacje 3d są najlepszym sposobem prezentacji projektów, która dopiero powstają. Są one najlepszym materiałem marketingowym, jaki można sobie wyobrazić. Warto jest zainwestować w wysoką, jakość. Aby przygotować wizualizacje, które będą się wyróżniać na tle innych, które na pierwszy rzut oka zwracają na siebie uwagę trzeba poświęcić znacznie więcej czasu. Realizm jest do osiągnięcia wyłącznie wtedy, gdy wizualizacja zawiera elementy, które znajdziemy w rzeczywistym świecie. Są różne programy i silniki renderujące dostępne na rynku.

Rooven INT ltd korzysta z najnowszych programów oraz wersji dzięki temu już na starcie osiągamy lepsze rezultaty dotyczące globalnego oświetlenie wirtualnej sceny. Proste programy do wizualizacji 3d nie uwzględniają wielu fizycznych zjawisk występujących w życiu. Z tego powodu ich cena jest niższa, ale jakość również. Rooven INT ltd używa V-RAY jest to silnik renderujący, który używa bardzo skomplikowanych technik jak np. algorytm globalnego oświetlenia (global illumination), path tracing, mapowanie fotonowe (photon mapping), irradiance map oraz directly computed global illumination. Użycie tych wszystkich technik jednocześnie daje o wiele lepsze rezultaty niż standardowe silniki renderujące, w które zaopatrywane są aplikacje do tworzenia trójwymiarowej grafiki komputerowej; generalnie wizualizacje 3d wydają się bardziej fotorealistyczne dla ludzkiego oka, ponieważ faktyczne efekty oświetlenia są bardziej realistycznie odzwierciedlone. Jedyną wadą tych technik jest większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową w związku z dużą ilością skomplikowanych obliczeń, co bezpośrednio przekłada się na dłuższy czas.

Sam program jednak to nie wszystko. Program wyłącznie robi to, co każe mu człowiek. Tutaj wkraczamy my doświadczony zespół pasjonatów, który prawie cały swój wolny czas poświęca na zgłębianie wszystkich technik tworzenia wizualizacji 3d. Okazuje się, że aby otrzymać wizualizacje, której realizm będzie na bardzo wysokim poziomie trzeba interesować się wieloma różnymi dziedzinami od fotografii, architekturę, budownictwo, materiałoznawstwo, informatykę, grafikę komputerową, marketing aż po sprzedaż. Ponieważ w efekcie finalnym wizualizacje zawsze coś sprzedaje, zawsze pokazuje jakiś pomysł i idee. Wiemy, że ten proces jest bardzo złożony, ponieważ wymagało to bardzo dużo czasu, aby osiągnąć taki realizm na naszych wizualizacjach 3d. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć wyższa, jakość niż konkurencja. Możesz na nas liczyć. Szczególnie, jeśli chodzi o wizualizacje architektoniczne – wizualizacje architektury. Jesteśmy również wstanie przygotować wizualizacje 3d o różnej porze dnia i roku. Bardzo lubimy wizualizacje o zachodzie słońca o tak zwanej złotej godzinie, czyli wtedy, kiedy kolory są najprzyjemniejsze dla oka, bo są naturalne. Lubimy również wizualizacje i renderingi zimowe, ponieważ mają swój unikalny charakter, który przeważnie wszystkim się dobrze kojarzy z czymś miłym ze względu na święta i prezenty 😉 Wydają się to błahe sprawy ale czasem zmieniają całkowicie to w jaki sposób odbieramy wizualizacje. Należy zwrócić uwagę, żeby otrzymać taką zimową wizualizacje wówczas trzeba zastosować dodatkowe skomplikowane techniki przy modelowaniu 3d aby uzyskać realistyczny efekt.

Wizualizacje 3d oraz bardziej złożone animacje 3d mają wiele zalet. Przejrzystość to jedna z nich. Klient widzi, co kupuje i łatwiej mu jest sobie wyobrazić swój nowy dom czy nowe mieszkanie. Renderingi często przydają się przy aranżacji wnętrz, ponieważ bardzo często klientom ciężko jest sobie wyobrazić pewne rozwiązania, szczególnie, jeśli jest ich dość dużo a do tego dochodzi złożony układ wnętrza. W jednej wizualizacji możemy zobrazować w bardzo szybki i łatwy sposób pewne rozwiązania, które bardzo ciężko by było opisać tekstem technicznym. Rooven INT ltd może przygotować również wizualizacje 3d w formie panoram sferycznych i cylindrycznych lub jakichkolwiek potrzebnych dzięki temu możemy się rozglądać we wnętrzu praktycznie dowolnie. Możemy się obracać 360 stopni do góry i w dół oraz na boki i obserwować aranżacje wnętrza stworzoną przez architekta. Dzisiaj kolejnym rozwinięciem tych technik to okulary 3d takie jak Oculus Rift czy google cardboard, które umożliwiają w zależności od położenia naszego widoku generują obraz w bardzo realistyczny dla nas sposób.  Aby oczywiście oszukać nas umysł podstawą nadal jest realizm wizualizacji, który jest bardzo trudny do uzyskania, ale my wiemy jak go uzyskać!

Rooven INT ltd może przygotować dla ciebie

Fotorealistyczne WIZUALIZACJE 3D

Zapytaj o ofertę na : office@rooven.eu

chcesz wiedzieć więcej o naszych pracach?

KontaktKontakt

zainwestuj w jakość

FOTOREALISTYCZNE WIZUALIZACJE 3D

Najwyższa jakość

Nasze wizualizacje 3D wykonujemy na najnowszym oprogramowaniu 3D w oparciu o Twoje szkice i materiały.

szybkość i profesjonalizm

Potrzebujesz wykonać wizualizację " na już" ? zapytaj o specjalną ofertę EXPRESS!

wizualizacja centrum handlowego 3d zachód słońca wieczór ludzie
wizualizacje 3d

Wizualizacja centrum handlowego

Wizualizacje centrum handlowego to doskonały sposób prezentacji planowanej budowy sklepów. Mają wiele zastosowań i wykorzystywane…
wizualizacja sprzętu 3D na białym tle metal stal
wizualizacje produktowe

Wizualizacja 3d sprzętu

Wizualizacja 3D to właściwy sposób przedstawienia sprzętów i przedmiotów jeszcze przed finalnym zakończeniem ich produkcji.…
wizualizacja łóżka dzieciecego w pokoju tropikalnym dziecka
wizualizacje mebli

Wizualizacja 3D łóżka dziecięcego

Jak powinna wyglądać dobra wizualizacja 3D łóżka dziecięcego? Wizualizacja 3D łóżka to graficzne przedstawienie mebla,…